Seudónimo Seudónimo
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

If 8 tacos cost $12. What is the cost for 12 tacos?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-03-2021

Answer:

$18

Step-by-step explanation:

12 divided by 8 is 1.5 so 1.5x12 is 18

Answer Link

Otras preguntas

which organelle produces the cells energy
The regular price of an item is s dollars. If the item is on sale for 25% off the regular price, which expression represents the sale price, in dollars, of the
What two tabs does Outlook have that PowerPoint does not? View and Send/Receive Folder and Home Folder and Home Send/Receive and Folder
which muslim group invaded and conquered spain in 711
Kehlani is making a table. All but one of the boards that she uses to make the table are 15/16 inches thick. Kehlani’s last board is 1 1/8 inches thick. By how
A school needs 138 5 meters of fencing for a new playground Fencing is sold in 12-foot sections. How many sections of fencing should be purchased to fence the p
7.2 connecting intercepts and linear factors answer key
Given that 5 x : 9 = 7 : 3 Calculate the value of x . Give your answer in its simplest form.
Write the expanded form of the expression (using distributive property). -4(5x + 6)
Find the length of the third side. If necessary, round to the nearest tenth. 10 24