vivireyez26 vivireyez26
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

You buy butter for $3 a pound.
One portion of onion compote requires 1.9 oz of butter.
How much does the butter for one portion cost? Round to the nearest cent.

Respuesta :

isslavierowerner
isslavierowerner isslavierowerner
  • 02-03-2021

Answer:

6.33

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What was William Wilberforce's contribution to the British Empire? A. His political prowess helped the country successfully transition from a monarchy to a r
Who says the following and why?  O, in this love, you love your child so ill That you run mad, seeing that she is well.  a)Friar Laurence is assuring the Capule
Adolescents whose parents approve of underage drinking and see it as a rite of passage are less likely to drink. true or false
If the heat capacity of an object is known what other information will need to be known to calculate its specific heat capacity A . It’s temperature B . It’s
Find the measure of A. 254 B. 53 C. 106 D. 127
what is a life span of a red blood cell
Can someone help me out please!
can you relly much help me do this
need an essay in spanish 150 words and its on who i admire i admire aunt cause she is outgoing ..... can  some finish that off please   i need by today
Which substance are mostly likely acids