darlalucas18
darlalucas18 darlalucas18
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

Sandy bought 1 1/4 pound of turkey and 1/2 pounds of cheese at the deli. Both items are on sale for $4 per pound. What is the total cost?

Respuesta :

tlwomack24
tlwomack24 tlwomack24
  • 02-03-2021

Sandy's $8.50 been on the deli counter.

Answer Link
cantubresella
cantubresella cantubresella
  • 02-03-2021
$8.50.....................
Answer Link

Otras preguntas

Oxygen and copper are examples of what? Two substances with identical atoms. Two different molecules. Two different elements. Atoms that can’t combine to form
Who will the anti-imperialist league oppose in elections? Why?
I need help. 5/6 + 7/12, it is adding fractions with unlike denominators. Please help! and show your work.
manuel is holding a 5 kg box. How much force us the box exerting on him? in what direction
why would president bush order the invasion of panama
Shoe style is an example of what level of measurement
How many 1/2s are in 7?
In what way is The odyssey an epic?
I study the details of protein molecules on the surface of a cell, a biologist would really likely use a A. Scanning electron microscope B. Transmission Electro
Which sense uses more cortical space than other senses? (in other words, which sense uses the largest portion of the brain?)?