tednequamoore4550 tednequamoore4550
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

EN LA FRUTERIA "LA CANASTA" SE ANUNCIA EL KG DE NARANJAS A $13.50, ¿Cuánto PAGARA DON JOSE POR COMPRAR 2.6KG? Y SI A DOÑA PAULA LE COBRARON $31.50 ¿Cuántos KG COMPRÓ? KILOS DE NARANJA COSTO POR KG 1 $13.50 2.6 kg ? ? $ 31.50

Respuesta :

joonsiq
joonsiq joonsiq
  • 02-03-2021

Answer:

hola soy dora

Step-by-step explanation:

soy stan kim namjoon

Answer Link

Otras preguntas

Mikaela is competing in a race in which she both runs and rides a bicycle. She runs 5 kilometers in 0.5 hour and rides her bicycle 20 kilometers in 0.8 hour. A
Why did some leaders believe that unicameral legislatures created more democratic governments?
how to turn 165 percent into a fraction
find 2 consecutive odd integers whose sum is 116
Many times, the molecules join to form long chains with what kind of backbone?
raphael paid $167 for a camera during a 75% off sale. what was the cameras regular price?
what is 100/2,670 simplified?
when might a large volume of material have little mass
Why are today's microscope called compound scopes?
Adam is asked to prove that a particular molecule enters the cell via active transport. Which of the following statements can he use as evidence?