jakechadisthecool jakechadisthecool
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Can someone answer and explain ILL MARK BRAINLIEST

Can someone answer and explain ILL MARK BRAINLIEST class=

Respuesta :

spritesoda07
spritesoda07 spritesoda07
  • 01-03-2021
Ryan bought 18 pens from rite aid.

If he bought 24 pens for $0.60, and 18 pens for $0.80, he would have spent $14.40 at each store. 24+18 adds up to 42.
Answer Link

Otras preguntas

complete the sentence with the correct Spanish phrase; would you like me to tell you_?
what tissue keeps the bone from grinding on each other
Reg sells cars. he makes a base salary of $25,000, plus $1500 per car he sells. the function that models this situation is s = 1500x 25000. after working at the
What is the advantage of adding a wooden handle to your tool?
whats the relationship beetwen diet and ostheoporosis
What is the standard form for y + 5 = 0?
What is the correct definition of cholesterol? a. fats that are solid at room temperature. b. fats that are liquid at room temperature. c. fats that are soli
Tammy wants to reduce the amount of garbage her office produce to 70 percent of the weight produce this month if the target weight for the garbage produce next
Defenition of salinity
Emily called the post office to find out about the shipping tubes that she could buy there. The person helping her told her that the tubes had a surface area of