gaudvile2006
gaudvile2006 gaudvile2006
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

What is the cost of 3 kg of grapes £2.50 per kg?

With working out please !!!☺❤

Respuesta :

unicornseatrainbows
unicornseatrainbows unicornseatrainbows
  • 03-11-2016
All you have to do is multiply 2.50 by 3 and you get your answer of 7.50
Answer Link
plgoglpgo
plgoglpgo plgoglpgo
  • 03-11-2016
the answer is 7.50..
Answer Link

Otras preguntas

Mrs.Cady constructs a cube with 1331 magnetic blocks. Then 256 students at her school and 388 students at another school each make an identical cube. How many m
welp! help! brainly deleted my last question so here's this!
How can I make a short story
How does Orwell use satire to support his purpose in this passage? - He uses parody to reveal the cruelness of communist leaders. - He uses ridicule to make fu
Which of the following expressions are equivalent to 6.53 - (-4.11) + 7.926.53?(Choice A)A6.53-(-4.11+7.92)6.53−(−4.11+7.92)6, point, 53, minus, left parenthesi
Which of the following was one of Adams' initiatives while president? A) destroying the Bank of the United States B) protecting the land of Native America
Explain how gases in the atmosphere can cause the greenhouse effect and describe one problem which it may cause PLEASE HELP ME
Blue's Berry Farm charges Percy a total of $24.75 for entrance and 2.5 kilograms of strawberries. The entrance fee is $6, and the price for each kilogram of str
In what way did President Dwight Eisenhower disagree with Harry Truman on foreign policy?
Dehnil has 6 teaspoons of salt . The ratio to tablespoons is 3:1 , how many tablespoons of salt does Dehnil have ?