ihoopdaily00
ihoopdaily00 ihoopdaily00
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

Wilbur spent 22.95 on nine candy bars. How much did each candy bar cost

Respuesta :

AndreaPra
AndreaPra AndreaPra
  • 03-11-2016
each candy bar costs 2.55
Answer Link
Greenrune113 Greenrune113
  • 03-11-2016
$22.95 (total money spent) ÷ 9 (candy bars) = $2.55 per candy bar
Answer Link

Otras preguntas

Which statement describes why the US Forest Service is important? It protects ecosystems, supervises public access of lands, and manages wilderness areas. It su
(05.06) Which of the following points lie in the solution set to the following system of inequalities? (1 point) y<-3x+3 y O (1.-5) O (1.5) O (5.1) 0 (-1.5)
PLS HELP ME OUT THANK YOU I’m studying for my mid-term!!
what is the x intercept of the function​
Which statement is true about the graphs of the two lines y= -4/5x + 2 and y = - 5/4x - 1/2?
1.Name the tissue responsible for;a) Binding other tissues and organs ​
Explain the importance of tippani.
There are 15 men and 21 women in a club. One man and one female are to be selected at random to represent the club. How many different pairs are there?Someone p
¿Qué oración es impersonal? Naden en el lago si quieren. Se puede nadar en este lago. Las autoridades permiten nadar en este lago. Se reúnen para nadar en el la
Of the following, which is the BEST example of an extended family? Jermaine, a divorced father, has custody of his two sons and lives with them in a small home.