Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

Billy is buying 2.5 pounds of bananas for his banana pudding. If the cost of bananas is .49 cent per pound , how much does hilly spend on bananas?

Respuesta :

sugakookie
sugakookie sugakookie
  • 02-11-2016
I think its .19
I hope its right........
Answer Link
211elizabeth
211elizabeth 211elizabeth
  • 02-11-2016
.49 x 2.5 = 1.225
The cost of bananas is $1.23
Answer Link

Otras preguntas

What kinds of activities made up the early economies of the North American colonies?
Who established a school for navigation?
What does ¿Cuál es la fecha de mañana? mean and how would you reply?
What does an acid+base make
Air Mass is a large body of air that has the same ____________ and ___________ throughout.
Concorde could travel 1 mile every 3 seconds.How many miles per hour (mph) is that?
BY using eight eights  and addition only can you make 1000?????/
Who established a school for navigation?
2*10^30/1.4*10^27 and round it to the nearest tenth
solove. draw and lable a tape diagram to subtract tens. write the new number sentence.a. 23 - 9 = 24 - 10 =