isabelanders32 isabelanders32
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

When 2/3 tons of coal cost $13.50, what will in ton cost?

Respuesta :

kaelynchan08 kaelynchan08
  • 04-02-2021

Answer:

20.25

Step-by-step explanation:

Divide 13.50 by 2 and then multiply by 3.

Answer Link

Otras preguntas

"more than a feeling" is representative of which band's musical style? foreigner boston journey the clash
What is the ultimate goal of the systems approach to diversity and cultural competence in health care?
A number of pathogens can be responsible for an inflammation of the birth canal known as what?
What is 19 help me plz
in the system labels B in figure 27-11, where does oxygen-poor blood go after leaving the heart? Why?
If two species have very similar structures, they may have evolved from a(n) ________________.
Help please .........
A teacher polled only the 8th grade students in English classrooms on what their favorite color is. She found that the favorite color of the school is blue. Wha
Identify the option that correctly completes this sentence. I buy my groceries at Green​ Grocers, because​ ________ the best selection of fresh vegetables. A
What does GMO stand for. Explain what it is in your own words. I know what GMO stands for....but i cant understand how to explain it