isabelanders32 isabelanders32
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

At $.54 for a dozen oranges, what will 7 1/2 dozen cost?

Respuesta :

rqgppmwydv rqgppmwydv
  • 04-02-2021
Answer: $4.05
Explanation: you multiply 7 1/2 time .54
Answer Link

Otras preguntas

Fill in “said” or “told” Guys HELPPP PLEASEEE
Which of the following values is equivalent to the pound used by the U.S. customary system? 545.16 grams 453.592 grams 254.592 grams 645.16 grams
4. -5x-15=-3x+23 29. -107-7x=73-13x EXPLAIN STEPS AND SHOW WORK THANKS BROTHA `•••~Low_Millenial~•••`​
Someone help me Plssssssssssssssssss​
Choose the term that completes the sentence. A bubble (sort/function/search) starts by comparing the first item in the list to the rest of the items. If the fir
Which of the following best describes the velocity of an object?A B0 m/sB 30 m eastC 30 m/s eastD 30 m/s2Explain how you got the answer​
Who commanded the rear guard of the Texas forces and destroyed provisions that could not be carried?
Explain how the atmosphere insulates and protects Earth and its life forms
Enter an equation to describe the linear relationship. The temperature, y, of a pot of water is 45 °F. The temperature increases by 25 °F per minute,x , when be
I need Geometry Tutor onna low but can anyone figure this out ?