lilya1 lilya1
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

abdul bought 6 punds of rice for $3 how many pounds of rice did he get per dollar

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2016
2 pounds for dollar. correct???

Answer Link
ewhomework124
ewhomework124 ewhomework124
  • 02-11-2016
0.5 per pound so 2 pounds per dollar

p1-0.5 p2-0.5 p3-0.5 p4-0.5  p5-0.5 p6-0.5


Answer Link

Otras preguntas

What is the answer to this , 6.6=w-1.2 w=
what is the smallest unit that can carry on all functions of life
write an equation in standard form for the line that passes through the points (4,5) and has a slope m= 2/3
wendy's brother drank 3/10 of the gallon of milk in the fridge. what percent of the milk did he drink.
Make a case for the Native Americans’ right to remain on the Western Plains.
How did the Arabs build a successful empire?
what effect does an increase in atmospheric carbon dioxide, the most common greenhouse gas, have on global warming?
what is 67/100 closer too 0,1/2 or 1
Why do people who run down ponies often get sore throats? It's on my math worksheet.
How many eighty fours are in 672