smchavez8248 smchavez8248
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas sell for $0.98 per pound. How much will 4 pounds of bananas cost?

Respuesta :

khadeejahpatel018
khadeejahpatel018 khadeejahpatel018
  • 04-02-2021
Answer is £3.92
U just time 98 times 4
Answer Link
SizedSea18 SizedSea18
  • 04-02-2021

Answer:

$ 3.92

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A cylinder has a volume of 245 cubic units and a height of 5 units. the diameter of a cylinder is?
kepler's first law explains that the sun is the focus of our solar system, and that _____. the orbit of a planet around the sun is an ellipse the speeds of the
One advantage and one disadvantage of using oil rather than coal to generate electricity
Carbon disulfide is formed by the reaction of coke (carbon) with sulfur dioxide. how many moles of cs2 will be generated if 8.0 moles of coke react with a surpl
Shen earns $9.60 per hour at his part-time job.last month,he worked 7.25 hours the first week, 8.75 hours the second week, 5.5 hours the third week, and 6.75 ho
kepler's first law explains that the sun is the focus of our solar system, and that _____. the orbit of a planet around the sun is an ellipse the speeds of the
find an equation for the nth term of the arithmetic sequence. a19 = -58, a21 = -164
In the 1870s, a gold rush attracted waves of settlers to Sioux territory in
Which scientist did experiments involving a form of cathods ray tube
a charged object cannot attract a neutral object. true false