nerdygurl42 nerdygurl42
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

Three apples weigh about a pound. About how much would one apple cost? (Round to the nearest cent.)

Respuesta :

morgoth2099
morgoth2099 morgoth2099
  • 02-11-2016
1.20 average american dollars
Answer Link

Otras preguntas

Priyanka studies at least 2 hours
PLS I NEED HELP QUICK... what is the sum of the measures of the exterior angles of a 15-gon
solve n/3 - 2 = -0.5​
equation is best that shows 48 is a multiple of three
In narrative writing The enemy within a short story, novel, or movie
Ms. Rivera purchased 38 kilograms of candy last Halloween. She ate 29 kilograms. If 1 kilogram is 22 pounds. About how much candy did she have left over in poun
If you know then answer then put it down
Read the memoir carefully then answer the question. Nights and Dragons— From the memoir of author Abigail Prynne 1 I sit at my desk listening to thunder growl o
there are 20 houses on Park Street. Every third house has a street light in front of it. How many houses do not have a street light
Read the following passage: "The Canadian national flag, red and white with a central maple leaf, dates back to 1965. This striking design was adopted out of a