ashleyjiron12 ashleyjiron12
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost?

Respuesta :

tom9630 tom9630
  • 01-11-2016
the granola would cost $2.16
Answer Link
jandreaa
jandreaa jandreaa
  • 12-10-2021

Answer:

216

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

12. A year on any planet is the number of days it takes for the planet to complete one orbit around the Sun. It takes 365 days for Earth. It takes 365 days for
4x +12y+4z=-16 12x-12y+8z=8 4x+12y-4z=0
Josh is helping run concessions at a Hillwood football game. A soda cost $2.50 and a hotdog cost $4. At the end of the game Josh has collected $500. This equati
Wallace writes the number 72,204 in a place-value chart. Select the places that will be filled on the chart. Ones Tens Thousands Ten thousands Hundred thousands
Calcula el promedio de cada conjunto de datos. a) 7, 9, 10, 12, 12, 12, 15 b) 22, 22, 22, 24, 25, 35 c) 6, 8, 8, 8, 10, 12, 13, 15 d) 10, 14, 14, 14, 18, 20
When multiplying 602.4 m by 3.72 m, which value determines the number of significant figures in the answer? Explain.
14 pts and brainliest! what were Gregor Mendel's discovery's rewards? write 2-3 sentences
convert 22000mg to cg
solve 5(x+3)=2x+3 x=
Which of the following represents the ratio of the short leg to the hypotenuse in the right triangle shown below?