adriangutierrez0907 adriangutierrez0907
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of $2.50 for 10 pens?

Respuesta :

mateocorreia2005 mateocorreia2005
  • 03-02-2021

Answer:

0.25 or 1/4

Step-by-step explanation:

2.50/10

Answer Link

Otras preguntas

How did factory system contribute to the rapid industrialization of the united states?
-2/7 - (-4/3) -1/3 what is the answer
5. How can you use this document to argue that Alexander was not great?
What best defines an indentured servant?
What metals were the alchemist trying to produce ?did they succeed ?
Whatsapp is 500% in a fraction in the simplest form
Evaluation is when you make _____.
Balance chemical equations _Fe + _H₂SO₄ -> Fe₂ (SO₄)₃ _ H₂
which parts of new mexico's economy was/were hurt by the great depression
A heart murmur is caused by a defect in a(n) _____. A. ventricle B. artery wall C. heart valve D. atrium