Carolineeeee
Carolineeeee Carolineeeee
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

Easha bought a canvas for 6.95 and eight tubes of paint that each cost the same amount it's total purchase was 22.95 how much did each tube of paint cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-11-2016
first i added and got/29.9.hope that helps.if not tell me
Answer Link
nevaehepperly
nevaehepperly nevaehepperly
  • 22-11-2020

Answer:

29.90

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP MEthank you, and 15 points!!Gretchen and Ezia received equal scores on a test made up of multiple choice questions and an essay. Gretchen got 18 mul
Why is the ability to adjust conclusions when necessary important to critical thinking?
How do you work out 8 something 2 something 1 =24 ?
How do you multiply mixed numbers and fractions?
In what ways is the Holy Land an important site for all three monotheistic faiths?
500 reduced by 4 times my age is 232 .
sari has 3 times as many pencil erasers as sam. together, they have 28 erasers. he may erasers does sari have
a region in which there is a high probability of finding an electron is called a field
Ozone is both helpful and harmful to life on Earth. True Or false I believe true?
Simplify 2/(2+ square root of 3)