blairkaylis13 blairkaylis13
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

please help me i know this might seem easy but im not smart lol

please help me i know this might seem easy but im not smart lol class=

Respuesta :

MomoYoayorozu
MomoYoayorozu MomoYoayorozu
  • 03-02-2021

Answer:

The answer is 3:1

Step-by-step explanation:

Because if there is 3 tires for every tricycle, and and the ratio is wheels to tricycles then it would be 3:1

Answer Link

Otras preguntas

I need help please.
Jenna bought 5 pounds of apples for $6.85. What is the unit price per pound apples
Question 1 ¿Cómo se dice (I see)? __________________________________ Question 2: Complete by conjugating a verb from the word bank. Word bank: Tener Ir
Which relationship describes angles 1 and 2
Policy that prevented europeans from establishing colonies in western hemisphere - __________
How do avalanches affect land and plants and animals.​
Hi! I need help understanding this question. Complete the statements below about the area of the red rectangle.
If you were designing a rock that resisted weathering, whish of the following characteristics would it have?a. Closely spaced fracturesb. A soluble chemical com
five aspects of business
If y is directly proportional to x and y = 5 when x =2, what is the value of y when x=6