Seudónimo Seudónimo
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

It cost &35 for 2 hours of skiing lessons. How much will it cost for 8 hours of lessons

Respuesta :

Exoexact1
Exoexact1 Exoexact1
  • 01-11-2016
It will cost $140 for 8 hours of lessons
Answer Link
jackiibell
jackiibell jackiibell
  • 01-11-2016
35=2
2 x 4=8
35 x 4=140
it will cost $140 for eight hours of lessons.
Answer Link

Otras preguntas

A fair number cube was rolled. The results are shown in the table. Number Rolled Frequency 1 13 2 7 3 15 4 5 5 11 6 9 Which statement is true about rolling a
A 9-pound bag of cornmeal costs $80.64. What is the price per ounce?
Foods labeled “fat free” can actually contain less than 0.5 g of fat, true or false
Writing a story with proper sequence and organization is important because
How does it support Wiesel’s main idea about indifference ?
7) Remus earns $.15 per unit for the work he does. For all units he produces in a week, over 1,000, he receives $.20. What were his weekly earnings if he produc
50 POINTS! Please help ASAP The Second Gate As you move through the first gate, you can see another gate not far in front of you. You approach the second gate
14. Explain how the artwork below communicates this concept of Monet: "The richness I achieve comes from nature, the source of my inspiration."
The football field is rectangular. The length of the rectangular football field is divided into 3 portions. The length of the first and third portion is x inche
10. How many amino acids will result from the translation of the mRNA sequence AUG-CUG-GAG-CUC-UAG?