chamaolegirl87
chamaolegirl87
03-02-2021
Mathematics
contestada
Unit price $12 for 150lb bag
Respuesta :
aizawa1A
aizawa1A
03-02-2021
Answer:
For $1 its 12.5lbs
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 57+ )
Otras preguntas
what is the sum of the last four terms 97+99+101+....+121?
$0.90 for 3/4 pound of bananas
A painter mixed 98.7 gallons of blue paint with 67.05 gallons of red paint In a paint mixing machine how much total paint is in the machine
which of the following represents a polygon that is two times the size of the original polygon? A: (x' , y') = (0.2x,0.2y) B: (x' , y') = (1/2x, 1/2y) <-- F
Chris bought 2 chicken sandwiches and 3 bowls of vegetable soup for $50, not including tax. Jim bought 1 chicken sandwich and 2 bowls of vegetable soup for$9.50
Why was Georgia governed by different rules than the other southern colonies
What are the factors that are tested by being varied by the experimenter?
If a car is towed 12 miles to the repair shop and the tow charge is 3.50 per mile how much does the tow cost
Why was reconstruction of the south likely to be a difficult process?
if the scale factor of a dilation is less than one and greater than zero, what happens to the resulting image?