chamaolegirl87 chamaolegirl87
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Unit price $5 for 60lb bag

Respuesta :

anaekwefamily12
anaekwefamily12 anaekwefamily12
  • 03-02-2021

Answer:

12 per one bag

Step-by-step explanation:

60lb bag divided by the amount it costs which is $5.

Which equals $12.

Answer Link
churrosatan
churrosatan churrosatan
  • 03-02-2021

Answer:

$1/12lb

Step-by-step explanation:

Divide 60 by 5.

Answer Link

Otras preguntas

The map is a representation of the route that explorer Vasco da Gama took to India. Based on the path of his ship, why did he most likely take this route? Sele
which factors affect the gravitational force between two objects?
what volume of a 1.0 m hcl is required to completely neutralize 25.0 ml of a 1.0 m koh?
For the reaction CH4 + 2O2-->CO2 + 2H2O2, how many moles of carbon dioxide are produced from the combustion of 184.5 g of methane?
according to the fundamental theorem of algebra, how many zeros does the polynomial, f(x)=x^3-10x^2+27x-12? do you find it the same way youd find it normally?
x cubed divided by x squared
what is a chart sheet?
f(x)=5x-3 find the domain and range
An insurance agent says the standard deviation of the total hospital charges for patients involved in a crash in which the vehicle struck a construction barrica
what does abolition mean? a. universal voting rights b. the end of slavery c. the rise of technology d. a belief in oneself