quonbrown318
quonbrown318 quonbrown318
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

20 pounds of pet food for 14.99​

Respuesta :

cat23k
cat23k cat23k
  • 03-02-2021

Answer:

if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)

Answer Link

Otras preguntas

what is 6a-12=8a ?????????? in solving linear equations???
Use patterns of zeros to find 5600÷7 show your work.
Compare and contrast chinese and European means and motives for commercial expansion
the first armed conflicts of the revolutionary war
what is the solution to 3!
Which one of the following reactions occurs in the cristae of the mitochondria? A. The citric acid cycle B. The electron transport chain C. The prep reaction
How to write 1.35 as a fraction in lowest form
Use patterns of zeros to find 5600÷7 show your work.
Which term describes the chromosomal abnormality of having three copies of a single chromosome? haploidy diploidy triploidy tetraploidy
simplify(-8) exponent 2