moneyman360 moneyman360
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

a dozen apple costs $2.55.at this rate how much would 8 apple cost?

Respuesta :

MohamedSharif
MohamedSharif MohamedSharif
  • 01-11-2016
12=2.55 how about 8
8 x 2.55 divided by 12=$1.7
Answer Link

Otras preguntas

At STP, 1 mole of gas has a volume of _____ L. A. 273 B. 22.4 C. 1.3 D. 1
In what way was Reagan able to influence national policy decades after he was no longer president? A. His building up of a modern fundraising organization B. H
what is greater 100 inches or 3 yards and 1 foot
Detoxification is the process of __________. a. receiving counseling for drug addiction b. using medication to build tolerance to addictive drugs c. managing ad
Both weathering and erosion produce a. sediment c. mass movement b. carbon dioxide d. igneous rocks
what is one-tenth of 12.5?
why isn't the atomic mass always a whole number
How do you solve for N?? -2=-(n-8)
Which pronoun best completes the sentence? How is the pronoun used? Harry and __________ will arrive before four o'clock. a. me; predicate nominative b. I; pr
mr. Sanchez has 16 feet of fencing to put around a rectangular garden he wants the garden to have the greatest possible area how long should the size of the gar