irantheother123 irantheother123
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6.

Complete the table showing the price of different amounts of grapes at this rate.

grapes (pounds) price (dollars

2 6

1

1

Respuesta :

reichs
reichs reichs
  • 02-02-2021

Answer:

1 3

Step-by-step explanation:

divide 2 by 1 and u get 1

divide 6 by 2 and u get 1

Answer Link

Otras preguntas

True or Fasle :sound travels about a million times slower than light?
In 1968, the Republicans chose former Vice President ____ as their candidate for President.
in the plot of a story most of the events result from a central conflict that leads to the conclusion and what else
72 pint equals how many gallons
A passenger in the rear seat of a car moving at a steady speed is at rest relative to a. the side of the road. b. a pedestrian on the corner ahead. c. the fr
What are three Eastern Bloc nations as mentioned in lesson 9? Yugoslavia Romania Bulgaria Turkey Poland
About 37 percent of Ohio's land was used for farming.
The moral background against which a story takes place is part of the _____. plot moral setting theme
why machines are never 100 percent efficient
why do both men and women become victims of violence