parnellizzy54 parnellizzy54
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 4.7 pounds of apples. The apples cost $1.60 per pound. How much did she pay for the apples?

Respuesta :

rhondawatkins73 rhondawatkins73
  • 03-02-2021

Answer:

Alexis spent $7.52 on her apples

Answer Link

Otras preguntas

Lisez la réponse et choisissez la question la plus logique. Alain et Maxime jouent au tennis. Qui jouent au tennis ? Pourquoi jouent-ils au tennis ? À quell
what are 5 negative effects of using tobacco
If the circumference equals pi over 2, what is the area of a circle?
A store sells 4 reams of paper for $23.08. Which proportion can be used to find the cost of 12 reams of paper? A. 12/23.08 = x/4 B. 23.08/4 = x/12 C. 4/12 = x/2
Is mechanical weathering a chemical or physical process?
How did the economic effects of the war helped bring an end to the fighting?
1. 12 = x + 3 2. b+0.6= -1 3. a+(-4)= -13 4. x+27= -12 5. a+(-1.2)= -5.5
A bottle of soda had 4 2/7 of the daily recommended sugar . If u wete to drink 1/2 of the water ,how much of the daily recommened sugar would u have drank
What is done at the opening of every council assembly? Antlers are placed on the lords’ heads. An invocation of thanks is offered. An eagle is placed i
Which expression shows a sum of three terms? x3 3 + x + 3 3x 3(x + 3)