kameahh21
kameahh21 kameahh21
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada


If Kaci bought 28 pounds of cheese for $98, how much did she spend per pound?

Respuesta :

GalacticMaster GalacticMaster
  • 02-02-2021

Answer:3.5

Step-by-step explanation:98 divided by 28 would be $3.5 per pound.

Answer Link
idagade7850
idagade7850 idagade7850
  • 02-02-2021

Answer:

$3.5

Step-by-step explanation:

98/28=3.5

Answer Link

Otras preguntas

Hey plz help me with this, I’ll give brainliest :)
A 5-year old girl has a small deletion in chr 22. She has impaired thymus development with a significant deficiency in the number of functional T cells. The mos
____ seeks to heal a client's mental or emotional instability by Identifying negative thoughts and feelings
Find x pleaseeeeeeeeee
Find the slope of a line through the points: (1,6) and (2,8). Find the y-intercept of the line y= 1/2x + 2
Which sentence from the passage shows the Ouga's point of view about 17 points how the world works? "The Ouga did hear their voices and, because he loved his pe
what you believe the biggest effect of the war of 1812 and why
Solve the system of equations by substitution: -7x+y=5 2x+3y=-8
What do you think about the Black Lives Matter movement?
Which number line shows the solution to the inequality n > 4?