khristinangie052320 khristinangie052320
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

The cost for 16 ounces of cheese is $3.20. What is the cost for 20 ounces of cheese? The cost for 20 ounces of cheese is $​

Respuesta :

sydneyketchow sydneyketchow
  • 11-02-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A molecular biologist measures the mass of cofactor a in an average yeast cell. the mass is 41.5 pg . what is the total mass in micrograms of cofactor a in a ye
Please help me with number 5 and 6 please
The standard deviation is the average distance of each score in a distribution from the
Two experiments are to be performed the first can result in any one of m possible outcomes. if the first experiment results in outcome i, then the second experi
given the density of balsa wood is 7.8 pounds per cubic foot. what is the weight, in kilograms, of a piece of balsa wood 4.0 inches by 6.0 inches by 20.0 inches
A farmer wants to enclose a rectangular field along a river on three sides. If 2,800 feet of fencing is to be used, what dimensions will maximize the enclosed a
How are officials elected into office in a direct democracy
Which simplified fraction is equal to 0.17 (7 repeating)
Revenue in 2000 for a bakery chain totaled $10 billion from 5,562 shops nationwide. During the next 10 years, the bakery had to close down a few shops, and the
This is what I got,1/x + 1/y =86/x + 12/y = ....Can someone tell me what to replace the "...."?