Nyonna82921 Nyonna82921
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Pls help me ASAP I’ll brainlest for the right answer

Pls help me ASAP Ill brainlest for the right answer class=

Respuesta :

AvrilK
AvrilK AvrilK
  • 02-02-2021

Answer:

I would say the answer is 13.5

Step-by-step explanation:

Times 7.5 (hours) and $1.80 (dollars).

The reason why this works:

It is $1.80 per hour so if you multiply it by 7.5 the amount of hours that would make it so you'd get the answer $13.5

Answer Link

Otras preguntas

A typical proposed amendment to the constitution is given years to be ratified by the states
A Springer Spaniel weighs 20 kilograms 490grams. A Cocker Spaniel weighs 7,590 grams less than a Springer Spaniel. A Newfoundland weighs 52 kilograms 656 grams
A common mistake that's made during resistance training includes _____. A.) Drinking too much water during a workout B.) Training too few muscles of the body C.
Is deep in the shady sadness of a vale a metaphor?
Donde vive ahora! I need help please ! What does that mean
what were 3 weaknesses of the continental army
The climate of the south Lent itself to farming on ?
How do you determine what bits to use to calculate the network address?
The Greek geographer Pausanias visited the city of ______ and described the temple of Demeter and a statue of Poseidon.
Write 280 as a product of its prime factors