emilyy7156 emilyy7156
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Three friends are buying seashells at the gift shop on the beach. Melanie buys 2 seashells for$0.80. Rosi buys 5 sea shells for $2.00. Carlos buys 4 seashells for $1.60.

Respuesta :

25kibbe
25kibbe 25kibbe
  • 01-02-2021

Answer:

what is the question

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Prepaid expenses, depreciation, accrued expenses, unearned revenues, and accrued revenues are all examples of: a. items that require contra accounts. b. items
How many brain cells do dolphins have
how did the one child policy result in large numbers of undocumented Chinese?
Lousia may Aclotts hospital sketches is an example of a.) nonfiction narrative b.) persuasive writing c.) biography
A salesperson at a furniture store earns a 3% commission on all sales. How much commission does the salesperson earn on a $1400 sale?
32 and 2.56 what is the unit rate
Which of the following would you expect to form an ionic bond when combined? a) Li and Na b) Mg and Cl c) P and O d) H and Cl
Has the average 2 year old lived a million year's if so how do you know
What event marked the end of more then 25 years of war on the Great Plains
four and one-half minus three and five-eighths