pearlfrancis100708 pearlfrancis100708
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

One kilogram of cheese costs £6.60 how much would 200g cost?

Respuesta :

saadinspire123 saadinspire123
  • 01-02-2021

Answer:

0.132

Step-by-step explanation:

if 1kg of chees cost 6.60 100g cost 0.0660 So if 0.0660 multiplied by 2        

= 0.132

Answer Link

Otras preguntas

Which substance has the highest boiling point? Select the correct answer below: A) ethyl ether B) ethyl alcohol C) water D) these all have the same boiling poin
Find the missing side length. Leave your answers radical in simplest form. PLEASE HURRY
Information transfer on students of success​
Which best describes the relationship between the line that passes through the points (8, 2) and (3, 5) and the line that passes through the points (-3,-7) and
Write paragraph about how the country can benefit from National Park. use these points in your writing. Nationalpark......protect the natural heritage: landscap
8. What is the solution to 4(1/2x+7)=12?
I Name the following: 1. It is the mechanism of inheritance of characters from the parental generation to the offspring.​
In which tab will the user find the Cell Styles gallery?
Read the sentence. I have always wanted to see a Sumo tournament—have you seen how huge those wrestlers are? Why is a dash appropriate in this sentence? It sign
hi i know this is random but this actress looks like someone famous to me and i can't figure it out. the actress is kristan stewart but she looks like someone e