477965
477965 477965
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

What is the cost in dollars and cents for each chocolate bar?

What is the cost in dollars and cents for each chocolate bar class=

Respuesta :

rorycampbell0721
rorycampbell0721 rorycampbell0721
  • 01-02-2021

Answer:

$1.45

Step-by-step explanation:

Please let me know if you want me to add an explanation as to why this is the answer/how I got this answer. I can definitely do that, I just wouldn’t want to write it if you don’t want me to :)

Answer Link

Otras preguntas

Maria dropped four different objects in a vacuum. The graph shows the data she collected. Which statement best describes the data Maria found? Responses A The
Find the circumference. 14 ft C = [ ? ] ft C=TD=2πr Usе π = 3.14
what treatment can help cure lymphomia? and what are the symtoms of these treatments
At a frozen yogurt stand, two small cones, one medium cone, and two large cones cost $ $14.60$ . One small cone, one medium cone, and one large cone cost $ $8.7
variable expenses: $2,510.60 Fixed expenses: $1,246.25 Miles driven: 4,800 What is the cost per mile?
Madeline Rollins is trying to decide whether she can afford a loan she needs in order to go to chiropractic school. Right now, Madeline is living at home and wo
the length of AB is 20 in the figure shown. what is the length of AE?
Divide the fractions and reduce: 2 1/4 ÷ 1/6a. 3 3/4b. 3 2/3c. 3 1/2d. 3 1/3
feelings and ideas are suggested by the phrase "weather'd every rack" in line 2?
uguggygygbkuigyuyguygyuyugyugygyuguygyugyuguyugyu