shamiya2006 shamiya2006
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Kelsey can buy 2 pounds of apples for 7 dollars

Respuesta :

jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 04-01-2021

Answer:

each pound cost 3.5 dollars

Step-by-step explanation:

7/2

Answer Link
jhfuig jhfuig
  • 04-01-2021

Answer: each pound is 3.50 dollars

Step-by-step explanation: 7.00 divided by 2 is 3.50 dollars

Answer Link

Otras preguntas

Identify documentation needed for evidence to be useful to the courts. When and how is evidence collected at the scene of the crime?
At a graduation​ dinner, an equal number of guests was seated at each of 4 large​ tables, and 5 ​late-arriving guests were seated at a smaller table. There were
In a school, 15% of students speak two languages. If 145 students speak two languages, what is the total number of students, s, in the school?
does receipt means receiving something
help meplease answers this questions​
he picture is of a coffee cup made from cookies with a layer of white chocolate on the inside. This cup can be eaten after drinking all the coffee. t What is th
Define the word atom.
7. Which of the following does NOT describe a complex sentence? A. independent clause + independent clause B. relative clause + independent clause C. independen
What is Half of 3/4 pounds of chocolate chip cookies
Which statement about earnings and education is most true? O A. Graduates of technical education never earn more than college graduates. B. Graduates with a pro