electricbluemonster electricbluemonster
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Alexis sold boxes of homemade granola bars for $8.50 each. It costs her $2.25 to bake and
package each box of granola bars. What was her profit from selling each box of granola bars?

Respuesta :

Chisholmtriniti
Chisholmtriniti Chisholmtriniti
  • 04-01-2021

Answer:

6.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In the definition "'stage' means a platform on which actors perform in a theater" the species term is:
Why is deductive reasoning stronger than inductive reasoning
All paragraphs must have a topic sentence. a. True b. False
Which of these was not directly related to the entry of the united states into world war i?
Which expression is equivalent to \sqrt(-80)?
Which one of the poems you've read has the rhyme scheme AA BB CC . . . ? A. "The Long Voyage" B. "I Wandered Lonely as a Cloud" C. "Let Me Not to the Marriage o
Evaluate log38, given log32 ≈ 0.631.
Which two interconnected concepts does Carson McCullers develop in this excerpt from "Loneliness . . . an American Malady"? Love is affirmation; it motivates th
PLEASE HELP WITH #10
How much greater is the median number of pairs of shoes in the inventory at the Golf pro Shop than the median number of pairs of shoes in the inventory at the T