davidfelipe4491 davidfelipe4491
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Apples sell 4 for 2.40 how much do 6 apples cost

Respuesta :

zhqwwh2576 zhqwwh2576
  • 04-01-2021

Answer:

3.6

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2021

Answer:

$3.60

Step-by-step explanation:

2.40 / 4 = .60 per each apple, simple mental math.

60 * 6 = 360

Answer Link

Otras preguntas

a dog weighs 44 pounds and the veterinaria
What is Angelman's syndrome and how does it effect the body?
Ratio equal to 90:18
The two main philosophies in state politics are _____. A)liberalism B)rationalism C)materialism D)conservatism
joan works for 6 hours each weekday and 8 hours total on the weekends. she earns $6 an hour on weekdays and $9 an hour on weekends. how much money does she earn
If Joan of Arc was such an amazing person, and so faithful to God, why did she die such a terrible death?
In "Ooka and the Honest Thief," why does Gonta steal? A. to maintain his reputation B. to help a charity in need C. to punish someone else D. to provide fo
Which is an example of how the peripheral nervous system helps the body maintain homeostasis? A.Muscles produce keratin so that hair can grow stronger. B.Sweat
A zoology student is investigating whether it is true that the gender of turtles depends on the temperature at which the turtle eggs are kept before they hatch.
14:16 in its lowest ratio form