rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

I need 2 for Climate and 3 for weather
find mode of following stem | leaves 4. 8 5 0,16 6 2,2,4 7 3,5​
What are the three types of osmosis? What happens during each phase?
the sum of 26 and twice a number is -46 find the number​
why did the "Return to Normalcy" agenda of U.S. presidential candidate Warren G. Harden appeal to many voters in the 1920 election?​
The topic is The assassination of Abraham Lincoln , write a short paragraph in your journal explaining what your idea is and how you plan to cover it. Also, inc
This is in edge and I’m timed!!!
ion pumps requires proteins?​
Help asp pls pls pls
Porfirio Diaz and Santa Anna each led Mexico after independence as kings. presidents. oligarchs. dictators.