TheEarthClubProgram TheEarthClubProgram
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 3 scarves is 77.25. What is the unit price.

Respuesta :

863910
863910 863910
  • 04-01-2021

Answer: $25.75

Step-by-step explanation:

Answer Link
melxkhx
melxkhx melxkhx
  • 04-01-2021
It’s $25.75
U will have to divide 77.25/3 to find your answer per scarf and it will give you $25.75
Answer Link

Otras preguntas

The two most abundant elements in ocean water, besides hydrogen and oxygen, are A) salt and sodium. B) salt and chlorine. C) sodium and calcium. D
Amoeba use _________ to move and ingest prey. A) cilia B) flagella C) parapodia D) pseudopods
_______ describes all the processes associated with the discharge of magma, hot fluids, ash, and gases. a. Magnetism b. Volcanism c. Hydraulic energy d. The
what job employed the majority of the people in Egypt?
Which countries had no imperialistic (empire-building) motives for entering World War II? United States Great Britain Russia Germany
What are the formulas for each of the following: speed, distance, time?
What is the square root of 24
Is the sentence simple or compound? Jason has never stayed with a babysitter before. a. simple b. compound
what rights do people accused of a crime have
All vertical and horizontal cross sections of any one cube are all the same size and shape. What about vertical and horizontal cross sections of a pyramid? Are