JaquoiaDean3090 JaquoiaDean3090
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

If I have 1,518 oranges and sell them for . 25¢ each. How many money would I make?

Respuesta :

fichoh
fichoh fichoh
  • 04-01-2021

Answer:

379.5¢

Step-by-step explanation:

Given that :

Number of oranges = 1,518

Cost per orange = 0.25¢ each

Amount made = (number of oranges * cost per orange)

Amount made = 1518 * 0.25

Amount made = 379.5¢

Answer Link

Otras preguntas

what is 2/7 *3/4 3/14 5/14 1/8 5/28
which must be true of a quadratic function whose vertex is the same as its y-intercept? the axis of symmetry for the function is x = 0. the axis of symmetry for
The bigger the hurricane, the more intense it is. a. true b. false
Advertising or promoting the use of tobacco to adolescents is prohibited. true or false.
Which statement about electric force is true?
which of the following is a proper noun and therefore should be capitalize .. giraffe , high school, Pacific Ocean , orange truck
True or False: For an absolutely symmetric, mound-shaped distribution, the mean, median, and mode are all the same?
please help!!!! which once is the best answer??
A technique in which writers meet with other writers to get feedback, or comments, on their work, is called _____
For which reason would writers most likely choose to write satire