roshangaire2000 roshangaire2000
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

if 8kg sugar cost rs148. how much sugar can be bought for rs 832.50​

Respuesta :

tirthakebabe
tirthakebabe tirthakebabe
  • 04-01-2021

Answer:

if 8kg- rs148

what about rs832.50

so you multiply rs832.50*8kg/rs148

answer=45 kg

Answer Link

Otras preguntas

what are some things that may be picked up and end up in stormwater headed for a water body?
The military has experimented with lasers that produce very intensive light when flourine combines explosively with hydrogen. What is the balanced equation for
I would greatly appreciate your help.
which sentence has a verb tense shift erro A) All of the cars in the parking lot today are parked illegally. B) Kristoff worked hard on his diet, but he could
How is power determined in representative government​
Lucy came home late from curfew. When her parents asked her where she had been, she lied and said she was at Mary’s house, when in reality she was at Joe’s hous
Determine the oxidation states of the elements in the compounds listed. None of the oxygen-containing compounds are peroxides or superoxide. (a)H2SO4 (b)Ca(OH)
One of the components of the ODBC architecture is _____.
What is the incentive to create a black market when a binding price ceiling exists? a. A black market emerges because sellers have a surplus that they need to
Winston earns $140.00 by selling 56 hot dogs at the concession stand at school. Using the same rate for the cost of one hot dog, how many more hot dogs would W