Useranme Useranme
  • 03-01-2021
  • Mathematics
contestada

Help me please i beg u

Help me please i beg u class=

Respuesta :

Chinholler55boi Chinholler55boi
  • 03-01-2021

Answer:

ok first answer for how much would 4 6 packs of juice would be $14.4 then second is how much would 8 pack of 6 cranberry juice would be $28

8 and last the answer is 3.6

Answer Link
ethanss2006 ethanss2006
  • 03-01-2021

Answer:

4 6 packs would cost 14.4

8 6 packs would cost 28.8

one can would cost 0.6 dollars, or 60 cents.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

If a = b and 1/x + 1/a = 1/b then x =
Write a summary of the following passage: Full-time employees earn vacation days at the rate of one day per month, or twelve days per year. Vacation time may b
1. Which of the following are included in your schools Cost of Attendance? (Select all that apply). A.Tuition & Fees B. Books & Materials C.Housing D.T
What should you include in your graphic organizer about comparison/contrast ideas?
Last year the prices of beef at Damon’s Butcher Shop fluctuated. During the same 12 month period the amount of beef sold each quarter changed. In the first quar
What is the Big Bang
What force do the brakes exert on the cart?
evaluate what advantage might asexual reproduction by fission have compared to sexual reproduction
Find the total area of a cylinder whose radius is 2 cm and height is 4 cm
Determine the ideas that would be most worthy to share in a literary discussion about johnny tremain.