buckpayton4 buckpayton4
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

A fruit stand has to decide what to charge for thier produce. They need $10 for 4 apples

Respuesta :

nseguin2003
nseguin2003 nseguin2003
  • 03-12-2020

Answer:

$10 = 4x

Step-by-step explanation:

The "x" would represent how much the apples would cost. So next you would divide both sides by 4x and then it would leave you with 2/5.

Answer Link

Otras preguntas

What did the civilizations of Asia provide the world
what is the product of 4 2/3 and 11 1/4
which is the biggest number 2.07 2.24 2.4 2 2.04
express 245 as a product of its prime factors
what is the unit rate of 3 accidents in 12 months
Find two equivalent forms for each fraction using multiplication and division for 8/12
What is an object that represents determination
In 2010, a glacier was 171 meters away from a road. Every year since then, it has moved 3 meters closer to the road. At this rate, in what year will the glacier
she said that 9/8 and 1 were equal.. explain her error
In act 5, why does Hippolyta believe the lovers' story of their time in the forest? A. She believes the women because she's a queen. B. The lovers'