lozam26 lozam26
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Please help me thankso

Please help me thankso class=

Respuesta :

christinaheil20 christinaheil20
  • 04-12-2020

Answer:

68, 17, $17

Step-by-step explanation:

filling in the first blank using the chart. Money made for 4 sweatshirts is $68

68/4=17, this is the unit price, meaning the amount it would cost for one sweatshirt. Thats where we get the next blank's answer. 17/1 and since we found the unit price, we already answered the last question, $17 per sweatshirt.

Answer Link

Otras preguntas

Help I will give Brainily to the one that give me the explanation and answer
HELPPPPPPPP ASAP HELPPPPP PLSSSSSSSSSS
someone help!! thanks :)))
Which of these is an example of a system? a circle force a single particle of matter scissors
ACFG is a parallelogram, If AG = 2x + 10 and CF = 5x – 2, find CF.
Describe how to demonstrate one of the 3 types of heat transfer (conduction, convection, or radiation) using a different idea/technique
What is the real part of 6 plus 3i
Differences in DNA between individuals or populations
You have 5 choices of shirts: red, blue, green, yellow, brown; 3 choices of pants: green, brown, black; 4 choices of socks: black, brown, tan, white; and 3 choi
Express (x+1)^2 as a trinomial in standard form.