danielle5212 danielle5212
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 25 pounds of turkey for $26.25. What is the cost per
pound?

Respuesta :

harrinol harrinol
  • 03-12-2020

Answer:

$1.05 Per Pound

Step-by-step explanation:

Answer Link
tiiara
tiiara tiiara
  • 03-12-2020

Answer: $1.05/pound

Step-by-step explanation:

$26.25 / 25 = $1.05

Answer Link

Otras preguntas

6. At what phase of mitosis does the amount of genetic material in each chromosome become half of what it just was?
What were the roles of men and women in Jewish society?
X-4/10=7/5 Plz solve these
how did the kennedy administration know that the soviet union was putting ballistic missiles in cuba?
im in jail is there any one out there i can wright a letter to that will wright me back
A country's knowledge assets are a type of_______ A. produced capital B. natural capital C. intangible capital D. social capital
the cure for hiv is sure to be found within the field of technology
All of the following are volcanoes created from lava and ash except: a. Composite c. Shield b. Cindercone d. Caldera
y=x-6 table for this
Heather ran to school because she was afraid that she would be late again. When she arrived at her first class, she realized that she had left her homework fold