rabiasindhu8
rabiasindhu8 rabiasindhu8
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Plz help!

What is the unit cost for 3 lbs. of apples for $7.40? Round to the nearest cent.

Respuesta :

flxzktmz
flxzktmz flxzktmz
  • 03-12-2020

Answer:

answer is 2.47

Answer Link

Otras preguntas

What three areas is Latin America divided into
According to Wallerstein's world systems theory, which countries have the highest levels of economic development? A. core countries B. semi-periphery countries
What caused skin to lighten up
How would I solve 6x-2[8-(1-2x)]
Eric biked 1 km 125 m on Monday. On Tuesday, he biked 375 m less than on Monday. How far did he bike both days
What is y-7=7 written in slope-intercept form
what adds to be the bottom number but also multiplies to be the top?
Liam has 9/10 gallon of paint for painting the birdhouse he sells at the craft fair. each birdhouse requires 1/20 gallon of paint.How many birdhouses can Liam p
An investment will pay you $91,000 in five years. assume the appropriate discount rate is 6.25 percent compounded daily. what is the present value?
Which of the following describes a situation in which the total distance a ball travels is zero meters from its starting point?