a28406608 a28406608
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

If bananas cost $0.45 each, how much will 9 bananas cost in all

Respuesta :

ssjjrrjj
ssjjrrjj ssjjrrjj
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

0.45 x 9 = 4.05

Answer Link
NgShiYin
NgShiYin NgShiYin
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

1 banana = $0.45

9 bananas = $0.45 × 9

                 = $4.05

Answer Link

Otras preguntas

Which relationship is true for the triangle based on the Law of Sines?
which statement describes the focus of an earthquake ​
Helpppp Please Please pretty please help this is TIMES NO LINKS or I WILL REPORT YOU I will mark brainliest please give explanation please
Anita and Brad are each riding on the same bicycle path. Anita began riding at the start of the park and is riding at a rate of 18 miles per hour. Brad began fr
Line P R and Line Q S are diameters of circle T. What is the measure of Arc S R? 50° 80° 100° 120°
PLEASEEEEEEEEE HELPPPPPP FASTT!!
help for brainliest plz
If you wants to improve your overall muscular strength, you should:A. use lighter weights with more repsB. take a spin classC. use heavier weights with fewer re
Indica cuál es el resultado de la siguiente emisión y explica cuál es el cambio en A y en Z. El Ra- 226 emite una partícula alfa.
nagkaruon ng malawakang pagtaas ng presyo ng mga bilihin at naapektuhan nito ang iyong pamilya. ano ang magagawa mo upang makatulong saiyong magulang