talee071 talee071
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Raisins cost $4 a pound and walnuts cost $8 a pound. Diego spent $15 on both ingredients.

Respuesta :

KazutoKirito KazutoKirito
  • 03-12-2020
What is the question sir
Answer Link

Otras preguntas

Write an equation for the function that includes the points (-2,4) and (-1,8)
ongress decides to fund a new road system knowing that such an action would reduce education and defense spending for the next two years. Which of the following
Eva is showing her work in simplifying (7.3 − 7.2) − 3.8 + 3.7. In which step did Eva make an error? Step 1: (7.3 − 7.2) − 3.8 + 3.7 Step 2: 7.3 + (−7.2 − 3.8)
Two women share 60 eggsit the ratio 1 to 2. How many eggs does each recieves?​
help please. giving brainliest
Given the following data set 2,3,1,6,1,1,1,0,2,4,5,1,2,2,3Mean Median RangeMid range
How to compare love to a rose
In the figure, lines a, b, and c are parallel and m24 = 48 Drag and drop the correct angle measure for each angle m21= m22= m23= m24= 42 48 132 312
¿Como resuelvo esta equación? Necesito ayuda. 2x·(1-x)= x-6
PLEASE HELP I NEED IT TO PASS THIS CLASS