Amloggins Amloggins
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

If 12 oranges cost 5.04 how much does 1 orange cost

Respuesta :

thatgirl00
thatgirl00 thatgirl00
  • 02-12-2020
$0.42 I think that is the answer
Answer Link

Otras preguntas

Sam can read k pages in 20 minutes. In terms of k, how many minutes does it take Sam to read 1 page?
P(r)= 0.5t^4 + 3.45t^3 - 96.65t^2 + 347.7t, when 0 < t < 6 in this function above, P(t) is the amount of medication (in mg) in the blood stream at time t
Please help!!! 100 points + brainliest PS: if you help and its right i have my own etsy busieness (jewerly) i will give 3 of my items for free you can pick
__________ in animal cells involves the pinching of the cell's __________ until the two newly formed cells separate.
An aeroplane is 1200 m directly above one end of a field. The angle of depression of the other end of the field from the aeroplane is 64°. How long is the field
2. The grocery store charges $10.35 for 5 bags of oranges. If someone bought 9 bags of oranges, how much would it cost them?
Aria is taking an anatomy class and is trying to remember the names of the bones of the skull, specifically the cranial bones. She decides to remember the six b
A Streetcar Named Desire thesis essay
An aeroplane is 1200 m directly above one end of a field. The angle of depression of the other end of the field from the aeroplane is 64°. How long is the field
Please help!!! 100 points + brainliest PS: if you help and its right i have my own etsy busieness (jewerly) i will give 3 of my items for free you can pick