Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

can u pls help me with this question ​

can u pls help me with this question class=

Respuesta :

Sydney1727 Sydney1727
  • 02-12-2020

Answer:

$147 dollars

Step-by-step explanation:

if there are 12 students going and it's 36.75 for 3 students. 12 divided by 4 is 3 so you need to multiply the amount of money you have by 4 hope that helped ^^

Answer Link

Otras preguntas

Please help i need answer and explanation. Don’t answer if you don’t know please please please a.What is m SOLUTION b.Check your answer to problem 3a.Show your
difference between multi-national and global company​
How does water clarity indirect effects on other species in food chain?
Sean wants to know what kind of metal a model soldier is made of. He decides to calculate its density. In order to calculate the density of the model soldier, S
Help this is due today!!!
Which of the following signs is not commonly associated with kwashiorkor? Question 9 options: Dehydration Discoloration of the hair Skin rash Swollen face
Mr. Johnson sells erasers for $3 each. He sold 96 last week and he sold 204 this week. About how much more money did he make this week?
how does convection cause tectonic plates to move?
Define the following terms with examples:Chordata, Vertebrates, Invertebrates, Poikilothermic animals, Homeothermic animals, Oviparous, Vivaparous.​
A team member misses a meeting. An appropriate response would be