giarinkus giarinkus
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

if you can buy 3 loaves of bread for $5 how many loaves can you buy for $12

Respuesta :

emilycox148
emilycox148 emilycox148
  • 01-12-2020

Answer:

You can buy 6 because it cost 2.50 for 1 loaf

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

the three groups of invaders were?
which event led most directly to the independence movement in Latin America? A. Simon Bolivar's death B. Napoleon Bonaparte's installation of his brother on the
Which best describes the differences between how Ptolemy and Copernicus described the solar system? A. Ptolemy saw the sun at the center of the solar system,
Hello! Can someone help me with those sentences?Complete them and translate them in english without google translate! (from PIRE;PIS till the end)Thank you!
A segment of a circle has a 120 arc and a chord of 8in. Find the area of the segment.
The Battle for Fort Sumter did which of the following? A. Gave the Union control over the Mississippi River B. Demonstrated the superiority of the Union's milit
f(x)= |3x-4|+2, find f(-10)
jake wants to enlarge his 12 foot by 14 foit garden. if he multiplies the dimensiond by 2, how will the area of the garden be affected?
the scone recipe calls for 3 3/4 cups of flour. If Charlotte wants to cut the recipe in half, how much flour should she use?
Which sentence does not contain any errors in comma usage? A. It is, a hexagonal, traffic sign. B. Jeremy has an old red wagon. C. The antique, and enormous clo