ortizdalvin
ortizdalvin ortizdalvin
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

It cost $4.75 for 25 fl-oz of detergent. How much cost per fl-oz?

It cost $ per fl-oz.

Respuesta :

zstreeter zstreeter
  • 01-12-2020

Answer:

It costs 19 cents or 0.19 dollars per fluid ounce.

Step-by-step explanation:

4.75 divided by 25 is 0.19. 0.19 is 19 cents.

Answer Link
skyahbaker84
skyahbaker84 skyahbaker84
  • 01-12-2020

Answer:

19

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Please help me please
I WILL AWARD BRAINLIEST!! PLEASE HELP!! Solve the equations for x: 1) a−(a+b)x=(b−a)x−(c+bx), if b≠ 0 x = _______, if b ≠ _______ 2) 2(3x−5a)+9(2a−7b)+3(5a−2x
An apartment complex charges a refundable security deposit when renting an apartment. The deposit is $200 less than the monthly rent. If Charlene paid a total o
Is there a relationship between the POROSITY results and PERCOLATION rates of our soil?
calculate the future value of $835 at 3.5% compounded semiannually for 6years​
The firm's Cobb-Douglas production function is given as: Q (L comma K )equals L to the power of 0.75 end exponent K to the power of 0.25 end exponent Based on t
How is physical bullying different from cyber bullying
Instead of waiting for the semi-annual review, Mike's boss likes to give weekly feedback about employee performance. What component of effective feedback does t
It is the year 2060, and you are talking (or perhaps telepathically communicating) with your grandchildren. "Grandparental Unit" they say, "is it true that when
Please Help Find the value of x