Samie0131
Samie0131 Samie0131
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

I need help with this question pls

I need help with this question pls class=

Respuesta :

201107032
201107032 201107032
  • 01-12-2020

Answer:

yes

Step-by-step explanation:

yes it is because if 6ounces is $2.10 and the more ounces you add the higher the cost

btw just copy/paste :P

Answer Link

Otras preguntas

1) Find the equation of the line with slope equal to 3 and passing through point (3, 4). Write the equation in slope-intercept form. 2)Find the equation of the
what is x= if (8x^3-9)^3=5832
Which statement is true for any electrochemical cell? (1) Oxidation occurs at the anode, only.(2) Reduction occurs at the anode, only.(3) Oxidation occurs at bo
Soviet Union expanded into what two countries in 1939 a) Poland and Finland b) Ukraine and Belarus c) Ukraine and Poland d) Finland and Belarus T/F
4.9 divided by 160.72
What is longitude and latitude?
You have just purchased a 6-lb bag of apples for $4.80 at a local produce stand. How much would you expect to pay for a 10-lb bag of apples?
adding heat to liquid water is likely to cause
The test scores for a group of students are shown. 87, 72, 98, 84, 72, 65, 72, 70, 58, 91, 81, 84 What is the mode of the scores? A. 80 B. 77.8 C. 76.5 D
Which statement about slavery in the United States is true? A. Poor southern whites who couldn't pay their debts were also sold into slavery. B. The United St