kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

erickachantalb erickachantalb
  • 01-12-2020

Answer:

0.165

Step-by-step explanation:

so i just divied 18 into 2.97

i dont know how right this is

Answer Link

Otras preguntas

Ratio of masses of a car and a bus is 1: 4 and their momentums are same. Calculate ratio of their kinetic energies​
name some cholinergic antagonist drugs?​
If cosθ= 1/7 and tanθ= 5/3 then what is sinθ?
triangle ABC is shown. what is cos ​
Greek influence on Gandhara art was the result of Alexander the Great's invasion of the subcontinent.
Which triangle is congruent to this triangle by the hypotenuse-leg theorem?
I need a love poem for my beloved. poem should be must 3 stanza ​
HELP ME PLEASEWhat is the area of the polygon?Do not add units just the number.​
When Metin’s phone is fully charged, it runs out in 32 hours if he only uses it for phone-calls, in 20 hours if he only uses it for the internet, and in 80 hour
What two regions are the most challenging for transportation in Africa therefore making trade more difficult, and having a negative effect on the economies ther